Półfinał Rejonu Poznań w koszykówce w naszej szkole…

W piątek 6.03.2020 r. odbył się w naszej hali sportowej Półfinał Rejonu Poznań w koszykówce. Miały stawić się 3 najlepsze szkolne zespoły z 3 powiatów. Niestety ze względu na nieobecność SP Kaźmierz (powiat szamotulski) odbył się tylko jeden mecz. Nasze dziewczyny reprezentujące SP3 Nowy Tomyśl wygrały dość pewnie z SP2 Grodzisk 106:17. Tym samym już 18.03. (środa) nasze dziewczyny zagrają w finale Rejonu Poznań. W turnieju oprócz nas udział weźmie drużyna z Grodziska, Kórnika i Rogoźna.
Tego samego dnia o godzinie 14.00, dzięki zaproszeniu nasze koszykarki udały się do Starostwa Nowotomyskiego.
Dziękując za zdobywanie wysokich osiągnięć sportowych oraz godne reprezentowanie powiatu nowotomyskiego, starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, kierownik Wydziału Rozwoju i Strategii Marzena Matusiak oraz dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Jakub Skrzypczak przekazali podziękowania koszykarkom z Uczniowskiego Klubu Sportowego Dream Team Nowy Tomyśl oraz uczennicom Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu. Podczas spotkania z drużyną oraz ich trenerem Mariuszem Jarońskim włodarze zapoznali się z osiągnięciami oraz planami Klubu. Doceniając trud oraz zapał, zarówno zawodniczek jak i trenera, przekazano na rzecz drużyny sprzęt sportowy, który wykorzystywany będzie podczas odbywających się kilka razy w tygodniu treningów.

Mariusz Jaroński