Poezja dziecięca o tematyce zimowej – rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

W środę 17 stycznia 2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu recytatorskiego tym razem o tematyce zimowej i świątecznej. Konkurs skierowany był do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, a jego celem było zainteresowanie dzieci nie tylko poezją znanych autorów ale również wierszami o tematyce zimowej i świątecznej jak również rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym oraz oswajanie z wystąpieniami przed publicznością.

Niektórzy nasi utalentowani uczniowie zostali już po raz kolejny laureatami konkursu i wzbogacili swoją domową biblioteczkę o kolejne ciekawe książki czy też lektury, które będą przydatne nie tylko teraz ale również w starszych klasach. Dzieci mimo towarzyszącego stresu spisały się wspaniale, a ich wystąpienia były gromko oklaskiwane przez jury oraz publiczność, którą tworzyli ich koledzy i koleżanki ze szkoły.

Jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach:

Klasy pierwsze:
I miejsce – Julia Borowska, kl. 1d
II miejsce – Mateusz Parfliniak, kl. 1a
III miejsce – Zofia Wittchen, kl. 1b

Klasy drugie:
I miejsce – Gabriela Chojnacka, kl. 2a
II miejsce – Aniela Haliniak, kl. 2c
III miejsce – Roman Kanduski, kl. 2 b

Klasy trzecie:
I miejsce – Filip Tomaszewski, kl. 3c
II miejsce – Natan Banasiak, kl. 3b
III miejsce – Martyna Parfliniak, kl. 3a

Uroczystości wręczania pamiątkowych dyplomów i nagród towarzyszył pan dyrektor Dariusz Stachecki, który swoją obecnością, krótką przemową i gratulacjami sprawił, że ta chwila była dla uczestników konkursu bardzo szczególna i wyjątkowa.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i już dzisiaj zapraszamy do kolejnej edycji konkursu. Radzie Rodziców z naszej szkoły dziękujemy za ufundowane nagrody.

Malwina Paszke, Małgorzata Gałązka-Hermanowska, Magdalena Plura