Podsumowanie zbiórki makulatury

7 czerwca 2018 roku od godzin rannych młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3, przybyła na szkolne podwórze do pomocy w zbiórce makulatury. Zainteresowanie oddawaniem makulatury było bardzo duże. Zebraliśmy ponad 1700 kg książek, papieru, gazet, kartonów, co odpowiada kwocie 260 zł. Kwota ta w całości została przekazana młodzieży niepełnosprawnej z Nowego Tomyśla na ich letni wypoczynek. W ramach zbiórki makulatury odbył się równocześnie konkurs międzyklasowy. Każda klasa oddzielnie miała ważoną makulaturę.

Oto wyniki konkursu:

KLASY PIERWSZE:

I miejsce klasa 1 C – 120,5 kg

II miejsce klasa 1 B- 43 kg

III miejsce klasa 1 A- 18 kg.

KLASY CZWARTE:

I miejsce klasa 4 B- 274 kg

II miejsce klasa 4 A- 260 kg

III miejsce klasa 4 D- 173 kg.

KLASY SIÓDME:

I miejsce klasa 7 C- 233 kg

II miejsce klasa 7 B- 148 kg

III miejsce klasa 7 A- 24 kg.

KLASY DRUGIE:

I miejsce klasa 2 E- 65,5 kg

II miejsce klasa 2 F- 62,5 kg

III miejsce klasa 2 G –  29 kg.

KLASY TRZECIE:

I miejsce klasa 3 A- 23 kg

II miejsce klasa  3E- 11,5 kg

III  miejsce klasa 3 C-  10 kg.

Pozostałymi uczestnikami konkursu, którzy nie zdobyli miejsc w konkursie, ale wspomogli akcję były klasy:

KL 4 C- 46 kg, KL 4 E- 100  kg, KL 2 A- 9 kg, KL 2 B- 26,5 kg,  KL 3 B – 5 kg.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspomogli akcję, zarówno młodzieży pomagającej w noszeniu, ważeniu i liczeniu papieru jak i osobom przynoszącym lub przywożącym, nawet busami, makulaturę. Największą ilość makulatury przywieźli rodzice Emilii Bednarz z klasy 4 B- 168 kg  i  Kacpra Brambora z klasy 7c-  145 kg, dzięki którym klasy zdobyły pierwsze miejsca. 19 czerwca odbędzie się wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursie.  Kolejna zbiórka odbędzie się już we wrześniu. Serdecznie zapraszam do włączenia się do akcji mieszkańców całego Nowego Tomyśla.

Organizator akcji: Izabela Olszewska