Po raz szósty zostaliśmy Showcase School

Dziś z samego rana na skrzynkę pocztową dyrektora szkoły Dariusza Stacheckiego trafiła wspaniała wiadomość.

Dear Dariusz Stachecki,

Congratulations! Microsoft has recognized your institution as a Showcase School, an elite group of schools that exemplify the best of teaching and learning in the world today. Only a few institutions earn this designation, and as the leader of your school you can take pride in knowing that Microsoft recognizes your impact on the future of education.

Microsoft Showcase Schools are pioneers in education. You are part of an exclusive global community, recognized and celebrated for educational transformation that includes vision and innovation in teaching, learning, and preparing students for the future.

Otrzymaliśmy zatem tytuł Showcase School na rok 2022 – 2023! Bardzo się cieszymy, że po raz szósty Międzynarodowa kapituła uznała Szkołę Podstawową nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu za szkołę pokazową i po raz kolejny przyjęto nas do grona elitarnych szkół z całego świata, które stanowią przykład najlepszych, innowacyjnych metod nauczania i uczenia się we współczesnym świecie. Tylko kilka instytucji edukacyjnych w naszym kraju otrzymuje to wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni zwłaszcza, że kryteria w tym roku były bardzo trudne do spełnienia. Cieszymy się, że dostrzeżono nasz wysiłek i uznano nasz wpływ na przyszłość edukacji.

Microsoft Showcase Schools to pionierzy w edukacji. Jesteśmy zatem częścią ekskluzywnej globalnej społeczności, uznanej i szanowanej za transformację edukacyjną, która obejmuje wizję i innowacje w nauczaniu, uczeniu się i przygotowywaniu uczniów na przyszłość.

U podstaw Microsoft Showcase School leży ogólnoszkolna transformacja cyfrowa. W uzasadnieniu czytamy, że Trójka jest liderem zmian w edukacji. Nasze metody pracy i innowacyjność szkoły poprawiają wyniki naszych uczniów i zmieniają sposób uczenia się. Jesteśmy liderami w realizacji założeń Microsoft K-12 Education Transformation Framework i rozwiązań wspierających nowoczesną i efektywną edukację. Dyrekcja i nauczyciele w naszej szkole w sposób mądry i przemyślany wykorzystują nowoczesną technologię tworząc systemowe rozwiązania w postaci cyfrowego środowiska kształcenia. Starannie rozważają rolę technologii, odkrywają nowe sposoby na przekształcenie metod nauczania i uczenia się, w aktywne, wspierające rozwój każdego ucznia. Dyrektor wraz z zespołem nauczycieli optymalizuje realizację programu nauczania, projektuje przestrzenie do nauki i rozwija umiejętności myślenia logicznego i komputacyjnego uczniów. Wspiera myślenie krytycznie i projektowe. Uczniowie pracują wspólnie i kreatywnie, aby rozwiązywać rzeczywiste problemy w realnym świecie. Działania te zwiększają sukces uczniów. Dyrektor dzieli się najlepszymi praktykami zarówno ze szkołami w Polsce, jak i globalnie z międzynarodową społecznością szkół, dla których jest mentorem i niekwestionowanym liderem. Wysiłki Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu pomagają przyspieszyć transformację edukacji na całym świecie i kształtować przyszłość!

Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratuluję naszego wspólnego sukcesu!

Dariusz Stachecki