Pierwszy dzień wiosny w SP3

Kolorowo i pomysłowo – tak najkrócej można określić pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. I chociaż pogoda za oknem nie należała do najlepszych, to każdy szanujący się uczeń bez ociągania szedł do szkoły mimo Dnia Wagarowicza. A dlaczego? Bo w Trójce naprawdę się działo!

Każdy zespół klasowy na wesoło miał zaprezentować trzy zadania, a że klasa, choć składa się z wielu uczniów, jest jednym ciałem, to nikt nie chciał drugiego zawieść. A tym bardziej przed TAKĄ widownią. W hali sportowej zebrały się wszystkie klasy 4 – 8, by pokazać efekty swoich prac w ramach konkursu SUPERKLASA 2023.
            Rozpoczęliśmy od prezentacji rymowanej wyliczanki o Internecie. A skąd takie zadanie? Bo właśnie w lutym przypadał Dzień Bezpiecznego Internetu i wtedy to klasy tworzyły wierszyki o Internecie, które chóralnie prezentowały podczas Dnia Wiosny.
Potem było już tylko ciekawiej. Pokaz zamienników plecaków uczniowskich potwierdził, że książki i zeszyty można nosić i w walizce, i wózku dziecięcym, i szufladzie, i wózku sklepowym, a nawet w taborecie czy w samochodziku.
Jak się bawić, to tylko przy muzyce. Kolejnym zadaniem dla klas było ułożenie i zaprezentowanie układu choreograficznego do wskazanych piosenek. Klasy czwarte zabrały publiczność do słonecznej Hiszpanii, tańcząc do piosenki ,,Macarena”. Klasy piąte gorące i sportowe klimaty pokazały, tańcząc układy do piosenki ,,Waka Waka. This Time for Africa” Shakiry. Klasy szóste i siódma przypomniały utwór amerykańskiego zespołu Village People ,,Y.M.C.A.”. Natomiast pełen energii i dźwięków country utwór ,,Cotton Eye Joe” szwedzkiego zespołu Rednex prezentowały klasy ósme.

Trzeba dodać, że to, co widzieliśmy w hali sportowej, to efekt ogromnej, czasochłonnej pracy całego zespołu klasowego i trudnej pracy wychowawczej. Ale widząc efekty, stwierdzić należy, że było warto.
Komisja składająca się z dziesięciorga uczniów wszystkich poziomów klas miała niełatwe zadanie, oceniając swoich kolegów. Poniżej prezentujemy wyniki.

Wyliczanka

Skala ocen 0-10