Pasja i zamiłowanie Bruna

Korzystając z okazji, że obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura, klasa IIc również miała okazję na zajęciach świetlicowych, poszerzyć swoją wiedzę na temat dawnych mieszkańców Ziemi. Bruno, klasowy kolega i przyjaciel, interesuący się tym tematem od najmłodszych lat, przygotował dla grupy prezentację multimedialną o tych prehistorycznych stworach.

Jego wykład okazał się nezwykle ciekawy i cenny. Z dużym zaangażowaniem opowiadał o każdym gatunku, którego dotyczył wyświetlany slajd. Przyniósł również figurki, które każdy mógł wziąć do ręki i się dokładnie przyjrzeć. Uczniowie próbowali sobie wyobrażać wysokości, długości oraz wagę tych stworzeń. 

Drugim etapem naszych zajęć była zabawa w paleontologa. Każdy ze Świetlików miał okazję ułożyć i wykleić szkielet dinozaura. Kreatywność oraz inwencja twórcza, podparta informacjami przekazanymi przez Bruna, dała bardzo ciekawe efekty. 

Na zakończenie podziękowaliśmy Brunowi gromkimi brawami za podzielenie się wiedzą i pasją. Życzyliśmy Mu jeszcze większej chęci do rozwijania swoich zainteresowań.

Agnieszka Roj

 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content