Olek Szymański laureatem I miejsca wojewódzkiego konkursu ekologicznego

W środę 7 czerwca br. W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Cztery pory roku z OZE”.  Z wielką radością informujemy, że laureatem I miejsca w tym konkursie został Aleksander Szymański z klasy 4a.

Konkurs ekologiczny „Cztery pory roku z OZE” organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest elementem Wielkopolskich Dni Energii, które promują stosowanie odnawialnych źródeł energii, efektywność energetyczną, racjonalne wykorzystanie energii oraz szeroko pojętą gospodarkę niskoemisyjną, sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi naszego Regionu W regulaminie konkursu czytamy:
Tematem przewodnim konkursu jest promowanie odnawialnych źródeł energii. Przedstawienie wykorzystywanych instalacji odnawialnych źródeł energii na tle scenerii wiosny, lata, jesieni i zimy ma na celu utwierdzenie w przekonaniu, że bez względu na rodzaj instalacji i możliwą zmianę produktywności zależnej od pory dnia czy roku, źródła te zaopatrują nas w energię przez cały czas, korzystnie wpływając na bilans emisji gazów cieplarnianych, jakie towarzyszą produkcji energii na świecie.

Celem konkursu jest:

• zwiększenie świadomości wśród wielkopolskich uczniów odnośnie instalacji OZE i możliwości wykorzystania energii odnawialnej w gospodarstwach domowych; poszerzanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii;
  • kształtowanie postaw przyjaznych OZE oraz rozwiązaniom i urządzeniom zwiększającym efektywność energetyczną gospodarstw domowych;
  • rozwijanie kreatywności i wyobraźni;
  • edukowanie w zakresie możliwości dostosowywania się regionu do zmian klimatu i przeciwdziałania im.

Nagrodą dla Olka był rower, a szkoła otrzymała czek na 1500 zł. Wręczenia nagród dokonał wicemarszałek Krzysztof Grabowski. W uroczystości wzięli udział rodzice Olka pani Arleta Stachowiak-Szymańska i Robert Szymański, zastępca burmistrza Nowego Tomyśla Grażyna Pogonowska i dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

Brawo Olek! Serdecznie gratulujemy!

Dariusz Stachecki