Ogólnopolski Konkurs „Bezpiecznie na wsi”- etap szkolny

W piątek 6 marca miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujeszorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  Do rywalizacji przystąpiły dwie klasy naszej szkoły – klasa 1a oraz klasa 2 c.
Celem konkursu plastycznego było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja  miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.
Dzieci przygotowały wiele ciekawych i pięknych prac, a trzy z nich zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego. Autorami tych prac są Mia Judek (klasa 2c), Stanisław Karaś oraz Filip Knop (klasa 1a).

Alina Adamiak, M. Gałązka-Hermanowska