Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z Języka Angielskiego

20 marca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję zmierzyć się z zadaniami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego OLIMPUS. Każdy z 69 uczestników konkursu rozwiązywał zadania dostosowane do swojej kategorii wiekowej. Test składał się z 30 pytań zamkniętych, w których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne – uczestnik podejmował decyzję, uzyskując punkty dodatnie bądź ujemne.  Zgodnie z zasadami konkursu, każdy uczeń otrzymał przed olimpiadą tyle punktów, ile ma decyzji do podjęcia ( 4 decyzje x 30 pytań = 120 punktów)

Wyniki  olimpiady zostaną przekazane szkole przez organizatorów konkursu do 13 maja 2024 r.

Nagrody dla zwycięzców i uczestników Olimpiady sesji wiosennej zostaną rozdane wśród uczniów z uwzględnieniem klas niezależnie od liczby osób na danym miejscu:

• Miejsce 1: Dyplom laureata I miejsca oraz nagroda książkowa;
  • Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe;
  • Miejsca od 6 do 15: Dyplomy laureatów;
  • Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

Trzymamy kciuki za naszych zdolnych uczniów i mamy nadzieję, że jak co roku i tym razem powiększy się grono laureatów i osób wyróżnionych.

Aneta Gorgoń-Matera, Lucyna Bernaczyk