Nowy rok szkolny 2018-2019 rozpoczęty – WITAMY w TRÓJCE!

W poniedziałek, 3 września o godzinie 10:00 odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2018/2019. Oficjalne otwarcie nowego roku odbyło się na boisku szkolnym, z udziałem Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera, w gronie blisko 750. uczniów w 33. oddziałach oraz 80. nauczycieli oraz bardzo licznej reprezentacji rodziców i dziadków. Po wspólnym wykonaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły Andrzej Wałęsa, który powitał wszystkich uczniów, najpierw nowoprzyjętych pierwszoklasistów, czwartoklasistów i siódmoklasistów, a także roczniki klas drugich, ósmych i oddziałów gimnazjalnych klas III, którzy kontynuują naukę w naszej szkole.

W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wielkie tegoroczne rocznice 100. lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i 100. lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, wokół których koncentrować się będzie w tym roku praca wychowawcza i działalność patriotyczna szkoły. Podkreślił z satysfakcją też, że oferta utworzenia oddziału dwujęzycznego i oddziału klasy sportowej spotkała się z dużym i pozytywnym odzewem kandydatów, dzięki czemu takie oddziały rozpoczynają pracę w nowym roku szkolnym. Podziękował też wszystkim uczestnikom – uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspólny i bardzo liczny udział w korowodzie jarmarkowym. Po wystąpieniu dyrektora szkoły, Burmistrz Włodzimierz Hibner przekazał życzenia pomyślnego roku szkolnego wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom uczniów. Szkolną inaugurację nowego roku szkolnego zakończyło, spotkanie z wychowawcami w klasach.

Uroczystość w szkole poprzedziła o godz. 9:00 Msza Św. w intencji nowego roku szkolnego odprawiona w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W przeddzień nowego roku szkolnego, podczas zebrania Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 inaugurującego nowy rok szkolny przekazano gratulacje nauczycielce wychowania fizycznego Renacie Albrecht-Buda, która w okresie wakacji letnich z powodzeniem zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Ponadto listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele obchodzący jubileusze swojej pracy zawodowej: za 35 lat pracy – Danuta Kaczmarek, Renata Orlicka i Jan Klimko, za 30 lat pracy – Arleta Kucz i Grzegorz Piątas, za 25 lat pracy – Izabela Baranowska oraz za 20 lat pracy – Anna Król – Pawelska. W gronie RP powitano również nauczycieli rozpoczynających pracę w Szkole Podstawowej Nr 3 w tym roku szkolnym: Magdalenę Plurę – wychowawcę świetlicyRenatę Lisek– nauczycielkę religii, Anetę Zerek– nauczycielkę etyki, Mariusza Jarońskiego – nauczyciela wychowania fizycznego oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Renatę Oględzińską, Ewelinę Kaczałkę. Małgorzatę Gałązkę – Hermanowską i Urszulę Paluch.

Podczas zebrania RP podsumowano także wakacyjny, intensywny okres remontów i przygotowania szkoły do przyjęcia najmłodszych uczniów. Dobiegła końca termomodernizacja hali sportowej i trwają końcowe odbiory, wykonano remont chodników, wymieniono kolejną partię okien w salach lekcyjnych oraz przygotowano i wyposażono pomieszczenia dla pierwszoklasistów. Przyjęto i zainwentaryzowano ogromną ilość podręczników i ćwiczeń. Dokonano zmian i uszczegółowienia w zapisach dokumentów wewnątrzszkolnych.

W dalszym ciągu w naszej szkole, od nowego roku szkolnego znajdować się będzie „gościnnie” 5 oddziałów Przedszkola nr 2. Swoją siedzibę mają nadal filia Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej i Komenda Hufca ZHP.

Andrzej Wałęsa