Nasze koszykarki wygrywają kolejny turniej koszykówki!

W dniach 11-12.10.2019 r odbył się już IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2007 O PUCHAR BURMISTRZA NOWEGO TOMYŚLA. W dwudniowej imprezie wzięło udział 5 klubowych zespołów, ponad 70 dziewcząt, które mimo młodego wieku U 13 reprezentują spore umiejętności będąc jednocześnie mistrzyniami swych rozgrywek wojewódzkich. Były to:

1.MUKS Bydgoszcz – mistrzynie Kujawsko – Pomorskiego,
2.KSKK  Koszalin – mistrzynie Zachodnio-Pomorskiego,
3.MKS Grójec – mistrzynie Mazowsza,
4.MUKS Poznań – wice mistrzynie Wielkopolski,
5.DREAM TEAM  Nowy Tomyśl – mistrzynie Wielkopolski.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Pierwszego dnia odbyło się 5 meczy w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu, drugiego dnia rozegrano kolejnych pięć spotkań w hali Powiatowego Centrum Sportu. Każdy z zespołów rozegrał po 4 mecze grając w pełnowymiarowych halach na kosze zawieszone na wysokości 3,05m.Nasza drużyna pokonała wszystkich przeciwników zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju.

Wyniki naszych 2-dniowych zmagań :

DREAM TEAM : MUKS Poznań 44:40
DREAM TEAM : MKS Grójec 41:34
DREAM TEAM : MUKS Bydgoszcz 31:22
DREAM TEAM : KSKK Koszalin 45:40

Na uwagę zasługuje fakt, iż aż 5 nowotomyślanek otrzymało wyróżnienia indywidualne :

MVP turnieju – Iga Woźna
Król strzelców – 66 pkt. Zuzia Nowak
Najlepszy obrońca zespołu – Kinga Kin
Najlepszy zawodnik zespołu – Emilia Mierzyńska
ALL STARS – Liliana Maciejewska

Ostateczna kolejność przedstawia się następująco:

1m Dream Team Nowy Tomyśl
2m MUKS Poznań
3m MKS Grójec
4m KSKK Koszalin
5m MUKS Bydgoszcz

Nasze dziewczyny ,15 z 16 to uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu.Są to :

Joanna Bąk
Patrycja Kujbida
Liliana Maciejewska
Zuzanna Nowak
Klara Burdzińska
Maja Grablewska
Klaudia Grablewska
Emilia Mierzyńska
Viktoria Kałek
Julia Gawron
Kinga Kin
Zofia Brzozowska
Julia Parniewicz
Matylda Waberska
Iga Woźna.

Klub dziękuje Burmistrzowi Nowego Tomyśla na możliwość zorganizowania kolejnej imprezy sportowej dzięki wspieraniu rozwoju sportu przez Gminę Nowy Tomyśl. Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu oraz Dyrektorowi Powiatowego Centrum Sportu za udostępnienie pełnowymiarowych hal sportowych, w których mogliśmy rozgrywać nasz turniej.

Wszystkie zespoły wywalczyły puchary ufundowane przez OSIR w Nowym Tomyślu. Dla najlepszych trzech zespołów medale oraz cenne nagrody ,które przydadzą się każdemu sportowcowi. Każda z zawodniczek otrzymała koszulkę turniejową oraz mnóstwo gadżetów ufundowanych przez firmę Phoenix Contact Wielkopolska z Nowego Tomyśla, firmę Euromaster Nowy Tomyśl. Ponadto w piątkowy wieczór po grach na parkiecie dziewczyny dzięki właścicielom hotelu Hi-Fi miały możliwość rywalizacji na torach bowlingowych. Dla najlepszych koszykarek pamiątkowe statuetki ufundował Poseł na Sejm Jakub Rutnicki oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Jakub Skrzypczak.

Największe jednak podziękowania należą się Dream Team-owym rodzicom, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania dbając o wzorową organizację i przebieg całego turnieju.

Mariusz Jaroński