Nasza Szkoła na III Nowotomyskim Marszu Niepodległości

11 listopada delegacja uczniów naszej Szkoły z opiekunem panią Anną Przybylską uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego z Międzyrzecza. Potem odbyło się oficjalne otwarcie ulicy Marszałka Piłsudskiego, która w tym roku została gruntownie przebudowana i zmodernizowana. Następnie ulicami miasta przeszedł III Nowotomyski Marsz Niepodległości, po którym na placu Niepodległości, przy pomniku Powstańców Wielkopolskich, odbyła się uroczystość patriotyczna.

Jak zgodnie twierdzili uczniowie klasy 6f  Zosia Brzozowska, Kamil Kałek, Franek Koprak i Antek Marszałkiewicz piękna oprawa tej podniosłej uroczystości, obecność żołnierzy wpłynęły na niezwykły nastrój i poczucie dumy z bycia Polakiem.

Anna Przybylska