Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to wyjątkowa data w polskim kalendarzu, ma szczególne znaczenie dla wszystkich Polaków. Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam o pięknej i radosnej karcie naszej historii – odzyskaniu niepodległości. Gromadzimy się wtedy by wspólnie cieszyć się z wolnej i niepodległej Polski oraz oddać cześć tym, którzy tę wolność nam wywalczyli.

W piątek 10 listopada w trójkowych murach zabrzmiało wiele poruszających utworów, które przeniosły nas w świat historii i bohaterstwa. To szczególne święto zgromadziło na hali uczniów i nauczycieli naszej szkoły na przygotowanej uroczystości patriotycznej. W biało-czerwonej scenerii, z ojcami niepodległości w tle, przy dźwiękach żołnierskich melodii rozpoczęliśmy nasze świętowanie.
W tym roku postanowiliśmy czynnie zaangażować w obchody święta wszystkich naszych uczniów, dlatego w ramach szkolnego konkursu Super Klasy odbył się przegląd piosenki patriotycznej!

Na naszej scenie wystąpili uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami prezentując znane wszystkim pieśni. Zabrzmiała więc: Rota, Rozszumiały się wierzby płaczące, Pierwsza kadrowa, Hej, hej ułani, Wojenko, wojenko czy My Pierwsza Brygada. Imprezę prowadziły Natasza Framska i Malwina Kania z klasy 7b. Nad przebiegiem występów czuwał pan Piotr Witczak, który przygotował też wszystkim klasom podkłady muzyczne. Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Daria Kubiatowska-Kędzia – przewodnicząca Rady Rodziców, Jolanta Spychała wicedyrektor szkoły, Renata Kurasińska nauczycielka historii, Dariusz Stachecki dyrektor szkoły oraz uczniowie: Helena Chojnacka, Blanka Kawa, Wiktoria Sobiech i Kamil Kuster przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.
Przed komisją stanęło nie lada trudne zadanie bowiem, co należy podkreślić, wszystkie klasy przygotowały się do występu jak najlepiej. Był piękny i donośny śpiew, własna interpretacja, krótkie inscenizacje, rekwizyty, stroje galowe, przebrania i podniosła atmosfera.
Prezentacje charakteryzowały się nie tylko dobrym poziomem muzycznym, ale także głębokim zrozumieniem tematu i oddaniem hołdu tym, którzy przelewali za nas krew.

Klasy wykonały swoje muzyczne zadania celująco, występy były pełne zaangażowania i emocji. Z dumą patrzyliśmy na młode pokolenie, które z taką pasją śpiewa pieśni patriotyczne. Wyniki przeglądu dostępne są w zakładce Super Klasy.

Przegląd dostarczył nam nie tylko chwil wzruszeń, ale skłonił do refleksji nad wartościami, jakie niosą ze sobą pieśni żołnierskie. Był też okazją do budowania więzi zespołów klasowych z wychowawcą opartych na szacunku do naszej ojczyzny. Podkreślił to dyrektor szkoły pan Dariusz Stachecki, który podziękował też wszystkim uczniom i wychowawcom za pracę włożoną w przygotowanie koncertu.
Nad porządkiem i sprawnym przebiegiem imprezy czuwali panowie Maciej Pilz i Mariusz Rychter, którym bardzo dziękujemy.

Trójka do hymnu!

Jednym z najbardziej poruszających momentów piątkowego święta było wykonanie przez wszystkich uczniów i nauczycieli, punktualnie o 11:11, hymnu państwowego. Jak co roku przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Zgromadzona w jednym miejscu cała społeczność szkolna, w biało czerwonej oprawie, odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego. Nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, przygotowali żywą, białoczerwoną flagę. Wyszło pięknie! Ten widok i podniosła atmosfera na długo zostaną w naszej pamięci.