Narodowe Święto Niepodległości 2019

W piątek, 8 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętnie ubrani zebraliśmy się, w hali widowiskowo – sportowej, aby punktualnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewać 4 zwrotki hymnu narodowego. Było to podniosłe wydarzenie, w którym wzięła udział cała społeczność naszej szkoły.

Zaraz po hymnie odbył się spektakl, w którym uczniowie odegrali sceny, mające w historii naszej Ojczyzny kluczowe znaczenie. Mogliśmy choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i obejrzeć barwne widowisko historyczne. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych informacji na temat historii II Rzeczypospolitej. Byliśmy świadkami między innymi słynnego przemówienia Józefa Becka oraz symbolicznej ilustracji agresji Niemiec i ZSRR na Polskę. Wysłuchaliśmy pięknie wykonanych wierszy i pieśni patriotycznych. Przypomnieliśmy sobie bohaterskie postawy obrońców Westerplatte, Poczty Gdańskiej, historię Szarych Szeregów, wspominaliśmy żołnierzy walczących na wszystkich frontach o wolność dla naszej Ojczyzny.

Wcześniej, bo o godzinie 10:00 spektakl mieli okazję obejrzeć najmłodsi uczniowie Trójki.

Na koniec dyrektor Dariusz Stachecki pogratulował i podziękował wszystkim wykonawcom oraz nauczycielom: Renacie Maciejewskiej – Kurasińskiej, Renacie Oględzińskiej, Annie Przybylskiej, Janowi Klimko, Andrzejowi Ruciochowi i Piotrowi Witczakowi za przygotowanie uroczystości. Podkreślił też, że zawsze musimy pamiętać o tym, że najcenniejsze wartości jak wolność i niepodległość nie są dane raz na zawsze, że musimy je szanować, doceniać, pielęgnować i bronić. Powinniśmy być z tych wartości dumni i cieszyć się, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.