Nadzwyczajny sukces Emilii Andrzejewskiej!

,,Podróże, podobnie jak artyści, rodzą się same. Decyduje o tym splot mnóstwa rozmaitych okoliczności, a tylko w niewielkim stopniu – cokolwiek byśmy o tym myśleli – nasze chęci czy wola. Wyrastają spontanicznie, niezależnie od naszych upodobań czy potrzeb, a najlepsze prowadzą nas nie tylko w szeroki świat, ale również w głąb siebie” (Lewrence Durrell).

Na tegoroczną edycję konkursu ,,Podróż pociągiem w szarości” napłynęły 2064 prace w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich praca uczennicy reprezentującej naszą Szkołę, wykonana ołówkami.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż Emilia Andrzejewska z klasy 5b (wychowawca: Andrzej Rucioch) otrzymała nagrodę Prezesa Kolei Wielkopolskich – nagroda specjalna po raz pierwszy w tej edycji. Opiekunem merytorycznym konkursu z ramienia szkoły była pani Kinga Laskowska-Szofer.

Uroczysta gala, podsumowująca konkurs odbyła się 7 czerwca. Emilia otrzymała nagrodę z rąk dr hab. prof. Uczelni Jacka Jarczewskiego, prodziekana Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Była najmłodszą spośród uczestników uhonorowanych nagrodą specjalną! To bez wątpienia ogromne wyróżnienie i zaszczyt -serdeczne gratulacje!

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa, na której zaprezentowano około 120  spośród wszystkich nadesłanych na konkurs prac.

Życzymy dalszej twórczej pracy oraz nieustającego zaangażowania!

Kinga Laskowska-Szofer