Na Stadionie Lecha w Poznaniu

W poniedziałek 24 kwietnia 2023 r., uczniowie klasy 1b oraz 2a wybrali się na wycieczkę do Poznania zwiedzać Stadion Lecha. Miejsce to zostało otwarte w 2010 roku i jest siedzibą dla klubu piłkarskiego Lech Poznań. Może pomieścić ponad 43 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Polsce.

Podczas zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć szatnie piłkarskie, tunel prowadzący na boisko, ławkę rezerwowych i trybuny stadionu. Ponadto mogliśmy zasiąść na trybunach w loży VIP, gdzie w warunkach komfortowych można oglądać mecz.

Wycieczka po stadionie trwa około godziny i była prowadzona przez przewodnika Pana Jakuba, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o historii klubu piłkarskiego Lech Poznań i o tym, jak stadion został zbudowany.
Na koniec naszego zwiedzania chętni uczniowie mogli zakupić pamiątki w klubowym sklepie, znajdującym się przy stadionie.

Żaneta Mazurkiewicz-Kleszcz, Renata Oględzińska