MISTRZOWIE WIELKOPOLSKI !!!

W czwartek 08.12.2022 r. w naszej hali widowiskowo-sportowej odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców XXIV Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach wzięły udział cztery następujące drużyny: Zespół Szkół Salezjańskich z Poznania, SP z Brudzewa, SP Godziesze Wielkie i SP nr 3 z Nowego Tomyśla.

Podczas uroczystego otwarcia i zakończenia gościliśmy w naszej szkole znamienitych gości w osobach:
– Prezesa SZS „Wielkopolska” p. Zdzisława Urbańczyka
– Burmistrz Nowego Tomyśla p. Grażynę Pogonowską
– Dyrektora OSiR w Nowym Tomyślu p. Artura Łozińskiego
– Dyrektora SP3 z Nowego Tomyśla p. Dariusza Stacheckiego
Całe mistrzostwa prowadził dyrektor do spraw sportu SP3 p. Dariusz Pilz

Kolejność spotkań wyglądała następująco:
SP 3 Nowy Tomyśl – SP Godziesze Wielkie
SP Brudzew – ZS Salezjańskich Poznań
               Mecz o 3 miejsce
SP Brudzew – SP Godziesze Wielkie
                 Mecz o 1 miejsce
SP 3 Nowy Tomyśl – ZS Salezjańskich Poznań

Klasyfikacja końcowa:
                                      1 miejsce  Szkoła Podstawowa nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu

2 miejsce  Zespół Szkół Salezjańskich z Poznania

3 miejsce  Szkoła Podstawowa z Brudzewa

4 miejsce  Szkoła Podstawowa Godziesze Wielkie

Po zakończonych zawodach i uroczystym zakończeniu, każda ze szkół otrzymała z rąk naszych gości stosowne dyplomy i grawertony oraz słodycze dla zawodników. Pierwsze trzy zespoły otrzymały medale. Każdy zespół dostał jeszcze z rąk dyr. OSiR-u po torbie prezentów dla każdej drużyny i opiekuna.

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik gospodarzy Kamil Kuster, a puchar najlepszego zawodnika turnieju otrzymał jego kolega z reprezentacji Oskar Lisek.
Duże podziękowania za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu mistrzostw dla dyr. Dariusza Pilza, Piotra Witczaka, Joanny Maizenhilder i pełnej hali uczniów dopingujących naszej drużynie.

Maciej Pilz