Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt

Dnia 30 marca br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowe Dziewcząt. W turnieju uczestniczyło pięć zespołów: – Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa z Lwówka, Szkoła Podstawowa z Wąsowa, Szkoła Podstawowa ze Zbąszynia i Szkoła Podstawowa nr 3.

Zawody rozegrane zostały systemem ,,każdy z każdym”. Mimo zaciętej rywalizacji, bo aż trzy zespoły zakończyły rozgrywki z trzema wygranymi i jedną przegraną Nasze dzielne dziewczęta uplasowały się na trzecim miejscu i wywalczyły brązowe medale. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Lwówka i dlatego warto wspomnieć, że Nasza reprezentacja pokonała ich zespół w bezpośrednim meczu. O zdobytych miejscach zdecydowały małe punktu liczone z poszczególnych setów.
Skład Naszej reprezentacji: Zofia Brzozowska, Klara Burdzińska, Julia Gawron, Julia Górna, Maja Grablewska, Viktoria Kałek,  Agnieszka Intek, Patrycja Kujbida,  Emilia Mierzyńska, Klaudia Oszejko, Julia Parniewicz, Julianna Plak, Matylda Waberska.

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa z Lwówka
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 z Nowego Tomyśla
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 z Nowego Tomyśla
  4. Szkoła Podstawowa z Wąsowa
  5. Szkoła Podstawowa ze Zbąszynia

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Izabella Michalak