Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych

Dnia 10 kwietnia w Nowotomyskim Parku Kultury i  Wypoczynku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców w roczniku 2002 – 2004 pokonała rywalki i rywali pozostałych szkół zdobywając w ten sposób tytuł Mistrza Powiatu.|
Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w biegach przełajowych wystartowały z naszej szkoły roczniki 2007 i młodsi. Należy zaznaczyć, że nie mamy w szkole V i VI klas dlatego jesteśmy bardzo dumni z czwartoklasistów, którzy wystartowali w rocznikach 2007 i młodsi z ogromną tremą, ale też wielkimi chęciami. Cieszymy się, że w pełni niesamowitego zaangażowania i waleczności pokonali tak długi dystans.

Skład drużyny dziewcząt rocznik 2002-2004: Zuzanna Bąkowska, Julia Janeczek, Patrycja Nowak, Alicja Sokalla, Wiktoria Wybicka, Oliwia Gniadek, Kornelia Pięta, Natalia Bryza, Laura Pękal, Julia Bombelek, Izabela Spychała oraz Oliwia Rozynek.

Reprezentacja chłopców rocznik 2002 – 2004: wystąpiła w składzie: Bartol Bartosz, Darmonos Adam,  Frański Emil, Grześkowiak Adrian, Jagiełło Sebastian, Klimczak Jakub, Kostański Seweryn, Magdans Kasper, Pankowski Amadeusz, Pukacki Marcin, Rawecki Karol, Synohub Maksym, Szczepaniak Mateusz i Wachowiak Jan.

Nasze najmłodsze uczestniczki : Patrycja Kujbida, Karolina Olczyk, Amelia Pankowska, Weronika Stieler, Nicole Protas, Zuzanna Ludwiczak, Kinga Kin, Michalina Skrzypczak, Lilianna Maciejewska oraz Emilia Tulin.

Najmłodsi uczestnicy: Kaźmierowski Adrian, Kuster Łukasz, Matusiak Maksymilian, Musiał Konrad, Myszczyszyn Maciej, Naporowski Kacper i Tomczak Rafał.

Indywidualnie najlepsza wśród dziewcząt okazała się Wiktoria Wybicka, która zajęła II miejsce. U chłopców całe „pudło” należało do naszych uczniów. Na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Bartol, drugi był Kasper Magdans, a trzeci Amadeusz Pankowski.

W rocznikach 2007 i młodsi najlepszy okazał się Łukasz Kuster, który zajął I miejsce.

WYNIKI DRUŻYNOWE:

SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej
IV miejsce – Zespół Szkoła Podstawowa – Przedszkole w Wąsowie
V miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
VI miejsce – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach
VII miejsce – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zbąszyniu
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu
IX miejsce – Zespół Przedszkolno-Szkolny w Bukowcu
X miejsce – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Posadowie
XI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Emilii Szczanieckiej w Lwówku
XII miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Zębowie

ODDZIAŁY GIMNAZJALNE:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu
II miejsce – Boruja Kościelna
III miejsce – Zespół Szkół w Opalenicy
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu
V miejsce – Zespół Szkoła Podstawowa- Przedszkole w Wąsowie
VI miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Lwówku
VII miejsce – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zbąszyniu
VIII miejsce – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach- Gimnazjum
IX miejsce – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Posadowie
X miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Zbębowie
XI miejsce – Zespół Przedszkolno-Szkolny w Bukowcu

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

nauczyciele wychowania fizycznego