Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej

W dniu 10 grudnia br. w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. W roczniku 2007 i młodsi do rywalizacji stanęło pięć drużyn. Mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna w składzie: Karol Figielski, Łukasz Kuster, Maksymilian Matusiak, Błażej Michalak, Maksymilian Murawski, Konrad Musiał, Maciej Myszczyszyn, Igor Tatarski, Konrad Tobys i Rafał Tomczak po wygraniu swoich czterech spotkań zdobyła pierwsze miejsce i  prawo reprezentowania naszej Gminy w rozgrywkach powiatowych.

Warto wspomnieć, że w całym turnieju chłopcy strzelili 18 bramek, tracąc tylko trzy gole!
W roczniku 2005 – 2006 w zawodach wzięło udział sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy. Nasza drużyna w fazie grupowej swój pierwszy mecz z Sątopami zremisowała  (0 : 0) W drugim meczu przegraliśmy z SP 1 wynikiem 2 : 3 . Mimo to awansowaliśmy do półfinału, gdzie spotkaliśmy się z reprezentacją Wytomyśla. Po przegranym meczu półfinałowym (0 : 1)ponownie zagraliśmy mecz z nowotomyską „Jedynką”, ulegając jej tym razem 3 : 1 co dało nam ostatecznie czwarte miejsce.

W starszej grupie naszą szkołę reprezentowali: Jan Gularek, Kajetan Haliniak, Kacper Korbanek, Adam Nosko, Hubert Poniedziałek, Bartosz Roszyk, Jakub Tarka, Marcin Trawka, Bartosz Tomaszewski i Jakub Walkowiak.

Obu naszym drużynom dziękujemy za pełen zaangażowania i poświęcenia udział w Mistrzostwach.

Mariusz Rychter, Piotr Witczak