Mikołajkowe spotkanie z książką

W środę 6 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z książką z cyklu „Czytanie łączy pokolenia”. Popołudniową porą, przy blasku świec, w pięknej świątecznej scenerii spotkali się miłośnicy wspólnego głośnego czytania. Do świetlicy przybyły dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem, a czas spędzony na lekturze umilił nam występ Kristiny z klasy 5, która przygotowała krótki repertuar i zagrała na gitarze kilka kolęd.

Ideą spotkań jest popularyzacja czytania jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego i o tym, że czytać warto przekonali się po raz kolejny nasi goście, poznając przygody bohatera książki „Gwiaździsta noc”. Do wspólnego czytania w tym roku dołączyły wychowawczynie świetlicy, angażując  się również w przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników.
Tradycją rodzinnego spotkań z książką w Trójce jest też wykonanie wspólnej pracy plastycznej, nawiązującej do lektury. Z racji Mikołajek, tym razem dzieci przygotowały portret Świętego Mikołaja, który na pamiątkę wydarzenia widnieje na świetlicowej tablicy.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym gościom i zapraszamy na kolejne spotkanie za rok!

Kinga Laskowska-Szofer