Mikołajki

Mikołajki są najprawdopodobniej ulubionym świętem dzieci na całym świecie. Tego dnia według legend przebrany w czerwony strój mężczyzna z Laponii przynosi dzieciom na całym świecie prezenty.

Mikołajki obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia na cześć biskupa Mikołaja, który żył w tureckim mieście Mira na przełomie III i IV stulecia. Według legend miał on otrzymać wielki spadek po rodzicach, który następnie rozdał biednym. W naszej szkole także tego dnia obchodziliśmy Mikołajki.

Uczniowie z wychowawcami przygotowali piękne dekoracje klas. Dzieci już wcześniej napisały listy do Świętego Mikołaja. W radosnym nastroju oczekiwania na przybycie niezwykłych gości, dzieci uczestniczyły w mikołajkowych zabawach. Nie zabrakło miejsca na zdobywanie nowych umiejętności – dzieci  zdobywały wiadomości nt. Świętego Mikołaja, kodowały, przeliczały i rozwiązywały mikołajkowe zadania. Po przybyciu do klasy pomocników Mikołaja, wszyscy byli uśmiechnięci i weseli. Pomocnicy przynieśli dla uczniów co nieco słodkiego. Tym akcentem ociepliliśmy i osłodziliśmy sobie grudniowy, zimowy dzień.

Sonia Halasz