Mikołajki w klasach drugich

4 i 7 grudnia 2020 roku uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu obchodzili Mikołajki. Pomimo pandemii, która uniemożliwia nam wspólne przeżywanie okresu przedświątecznego, udało nam się poczuć świąteczny klimat i wspólnie dowiedzieć się czegoś więcej o naszym kochanym Świętym Mikołaju. Na początku tygodnia uczniowie klas drugich pisali listy do Św. Mikołaja, w których mogli napisać coś ciekawego o sobie, zadać kilka pytań i poprosić o wymarzone prezenty. Listy trafiły do skrzynek pocztowych i na parapety okienne w oczekiwaniu na to, aż zostaną odebrane i odczytane w odległej Arktyce.

W dniu zajęć mikołajkowych wszyscy zapoznaliśmy się z historią Mikołaja, dotyczącą faktów z jego życia. Odwiedziliśmy także wioskę św. Mikołaja z Rovaniemi w Finlandii, oglądając filmy i prezentacje. Rozwiązywaliśmy dyktanda graficzne, łamigłówki i quizy. Poznaliśmy między innymi tajemnice dotyczącą 9 reniferów – ich imiona oraz magiczne moce, dzięki którym latają.

Nawet gdy ogranicza nas sytuacja, w której lekcje są online, nie zapomnieliśmy o wspólnym śpiewaniu przepięknych piosenek o tematyce świątecznej. Nie mogło zabraknąć także zajęć plastycznych więc stworzyliśmy prace, które na pewno bardzo zachwyciły Świętego Mikołaja. Pod koniec zajęć nauczycielki przekazały uczniom certyfikaty, które otrzymały od elfów, renifera Rudolfa a także Świętego Mikołaja.

Uśmiechy od ucha do ucha i ciekawe stroje mikołajkowe zdradzają, że wszyscy świetnie się bawili. To były bardzo radosne zajęcia, które zbliżyły wszystkich pomimo rozłąki i sprawiły, że każdy poczuł się w swojej klasie jak w rodzinie. Teraz wystarczyło już tylko uszykować buty lub skarpety i oczekiwać….

Noc wigilijna tuż, tuż, tak więc życzymy wszystkim wesołych, przepełnionych magią a także co najważniejsze zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

Wychowawczynie klas drugich