Międzynarodowy sukces Emilii Andrzejewskiej

Z radością i dumą pragnę poinformować, że uczennica naszej Szkoły, Emilia Andrzejewska z klasy 5b, została doceniona w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tęczowy Kalendarz”. Za swoją pracę plastyczną Emilia otrzymała Nagrodę Specjalną, a jej rysunek zostanie opublikowany w kalendarzu pokonkursowym na rok 2024 jako ilustracja Listopada.

Do konkursu zostało zgłoszonych blisko 3 tysiące prac (z naszej szkoły 21) z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Słowacji i Chin. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki z kalendarza, przedstawiającej w wybranej technice jeden z miesięcy. Jak sama Laureatka podkreśla, nad swoim rysunkiem pracowała kilka dni, wykorzystując każdą wolną chwilę. Ilustracja Emilii została wykonana kredkami duńskimi, dającymi możliwość dopracowania detali w bardzo realistyczny sposób. Intensywność dobranych kolorów, ale również świetny warsztat, wyobraźnia plastyczna i umiejętności naszej uczennicy, zaowocowały sukcesem. Ogromne gratulacje!
Podsumowanie konkursu odbędzie się 27 listopada w siedzibie organizatorów, w Tychach.

Bardzo dziękuję również wszystkich uczniom, którzy przygotowali prace na ten konkurs – każda z nich jest wyjątkowa, a Wasz wkład pracy zasługuje na uznanie. Brawo!

Kinga Laskowska-Szofer