Marzycielska Poczta po raz drugi

Wzorem poprzedniego roku, Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Marzycielska Poczta. Idea tego przedsięwzięcia jest bardzo szlachetna – polega na przygotowaniu jak największej ilości kartek z pozdrowieniami, laurek, życzeń, rysunków, które w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia zostaną rozesłane do chorych dzieci z całej Polski. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Adresatami naszych przesyłek są rówieśnicy Świetlików, którzy z uwagi na zmagania z ciężką chorobą, nie mogą uczestniczyć w lekcjach i większość swojego czasu spędzają w szpitalach lub w domach. Pierwszaki bardzo zaangażowały się w to ważne przedsięwzięcie i w środę 4 grudnia spędziły sporo czasu na przygotowaniu pięknych, kolorowych rysunków, które niebawem roześlemy wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dzieciom objętym akcją. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech na niejednej twarzy.

Kinga Laskowska-Szofer