MAGICZNA NOC w SP3

MAGICZNĄ NOC – dosłownie i w przenośni – mieli okazję przeżyć uczniowie klasy 3a, 3b i 3c. W dość nietypowy sposób, klasy te, świętowały tegoroczne Andrzejki połączone z nocowaniem w szkole. Nasza szkoła w nocy z 24/25 listopada tętniła życiem!

Najpierw dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy tzw. escape room zatytułowanej „MAGICZNA NOC W SZKOLE MAGII I CZARODZIEJSTWA”. Ubrane w magiczne stroje wróżek i czarodziejów, wyposażone w fantastyczne akcesoria, z ogromnym zapałem rozwiązywały magiczne zadania wymagające od nich m. in. świetnej współpracy czy logicznego myślenia, a zakończone zdobyciem czterocyfrowego kodu, symbolizującego zwycięstwo. Nagrodą dla wszystkich czarodziejów biorących udział w grze był wspólny posiłek-pyszna pizza z ulubionymi dodatkami.

Podczas Magicznej Nocy czarodzieje i czarodziejki mieli także możliwość spędzenia czasu w swoim własnym gronie, oddając się ulubionym grom planszowymi, wspólnym zabawom czy oglądaniu seansu filmowego. Po wieczorze pełnym atrakcji, wszyscy wpadli w objęcia Morfeusza….

A piątkowy poranek rozpoczęliśmy od przygotowania wspólnego pysznego śniadania. Potem był czas na wróżby andrzejkowe, przygotowane przez trzecioklasistów oraz przez starszych uczniów naszej szkoły. Były cukierki i babeczki z wróżbą, serca z imionami przyszłej sympatii czy chociażby kubeczki szczęścia. Tego dnia mieliśmy również okazję obejrzeć przepiękny spektakl pt. „Hachiko”, transmitowany z Teatru Maska w Rzeszowie, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu pt. Internetowy Teatr TVP.

Ten magiczny i niezapomniany wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci! Było cudownie!!!

Anna Mieleszczuk-Albrecht, Magdalena Wartel, Joanna Witczak