Listopad w świetlicy szkolnej

Listopad  w świetlicy szkolnej minął jak zawsze na twórczych zajęciach. Mówiliśmy między innymi o tradycji obchodów Wszystkich Świętych. Dzieci wykazały się dużą znajomością zasad zachowania w miejscach pamięci. Listopad to także obchody Dnia Niepodległości. Skupiliśmy się na budowaniu postawy patriotycznej, dzieci poznały pieśni patriotyczne, które wprowadziły nas w nastrój zadumy i refleksji nad znaczeniem słów takich jak ojczyzna, niepodległość, honor.

To jak nas postrzegają zależy od naszego zachowania i kultury osobistej, dlatego też podjęliśmy w świetlicy temat Savoir – vivre na co dzień. Mówiliśmy o zachowaniu w szkole i poza nią oraz dobrych manierach. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci mogły wziąć ze sobą swoich pluszowych przyjaciół i wraz z nimi obchodziliśmy święto w atmosferze życzliwości i zabawy. Starsi uczniowie mieli również okazję do wzięcia udziału w wieloetapowym konkursie geograficznym „Co ty wiesz o świecie?”. Zwieńczeniem miesiąca była zabawa andrzejkowa, kultywująca tradycję od pokoleń.