Lektor Słowa Bożego

Dnia 18.10.br.w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Konkurs na Najlepszego Lektora Słowa Bożego. Pragnienie udziału zgłosiło czterech uczniów klas 7-8 oraz jedenastu uczniów klas 3-6. Wszyscy uczniowie przygotowali czytanie wybrane z dowolnej księgi Pisma Świętego. Czytali płynnie, wyraźnie znając treść przekazu treści biblijnych.

Pan Dyrektor pogratulował dzieciom odwagi i wręczył dyplomy oraz książki. Na konkurs nie mogli przybyć księża Proboszczowie naszych parafii, ale wyrazili radość z udziału dzieci w konkursie i towarzyszyli nam modlitwą.
W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce otrzymały:
Emilia Gołdyn 8b
Weronika Baran 7c
Drugie miejsce przyznano dla
Igora Ruty
Za udział podziękowano Antoniemu Marszałkiewiczowi z kl.8f.
W kategorii klas 3-6
pierwsze miejsce otrzymała Laura Knop z klasy 3c.
Drugie miejsce otrzymała Helena Chojnacka kl.5a oraz Franciszek Rybak kl.4b.
Trzecie miejsce otrzymała Wiktoria Sobiech kl.4b oraz Julian Ciesielczyk z kl.4d .
Podziękowania  za udział otrzymali:
Julia Chmiel kl.5a
Laura Kroma kl.4a
Hubert Lotka kl.4c
Joanna Prętka kl.4c
Nicola Ochla kl.3b
Marcel Kroma kl.3c
Podziękowanie za przygotowanie pieśni na rozpoczęcie konkursu skierowano do Julii Pieprzyk z kl.4a gratulując odwagi w realizowaniu talentu.
Katechetki zachęciły dzieci do udziału w kolejnych konkursach i wyraziły radość ze spotkania ze Słowem Bożym.

Renata Lisek