Lekcja wychowawcza o elektrorecyklingu

Podczas ostatniej lekcji wychowawczej uczniowie kl.5a dzięki uprzejmości Pani Hanny Halasz-mamy jednego z uczniów, która na co dzień zajmuje się elektrorecyklingiem, mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach. Panią Hanię wsparł zespół kolegów z pracy, którzy wraz z fundacją ,,Zaraz Wracam” prowadzą w szkołach pouczające  zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Piątoklasiści dowiedzieli się, jaki sprzęt domowy może trafić do recyklingu i stać się ważnym ogniwem obiegu zamkniętego, czyli powtórnego wykorzystania zużytych rzeczy. Najbardziej ekscytujący okazał się widok przeznaczonych  do recyklingu – laptopa i komputera, które wewnątrz obudowy kryją wiele ciekawych elementów. Na koniec zajęć dzieci otrzymały opaski odblaskowe -produkty obiegu zamkniętego, które mogą trafić np.na ramy rowerów, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.
Przyjemnie i pożytecznie!

Monika Maciołek