Łebskie dzieciaki w Łebie :)

Czwartoklasiści klas b i c w sprytny sposób zyskali wolny cały miniony tydzień, gdyż od poniedziałku do środy przebywali na wycieczce szkolnej w Łebie. Najwyraźniej dzielnie pracowali przez cały rok szkolny, bo pogoda podczas wyjazdu była iście letnia, sprzyjająca odpoczynkowi i zabawom.
Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję zakosztować pustynnych wrażeń, za sprawą trzykilometrowego przejścia przez wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Spacer plażą i chłodne fale Bałtyku były nieocenioną nagrodą za wysiłek włożony w pokonanie gorącej, piaszczystej przestrzeni. Drugiego dnia oprócz plażowania uczniowie odbyli podróż meleksami do wyrzutni rakiet oraz intensywny spacer nadmorskimi lasami. Po południu obejrzeli także dawną zabudowę rybacką w Łebie oraz port. W dniu powrotu natomiast atrakcją było odwiedzenie Sea Parku, w którym serca odwiedzających podbijają foki bałtyckie, kotiki oraz uchatki kalifornijskie. Te pojętne i zwinne zwierzęta roztaczają przed widzami wachlarz akrobatycznych umiejętności. W kompleksie rozrywkowym można było także podziwiać makiety morskich stworzeń, poznać historię prehistorycznych zwierząt morskich, a także sprawdzić swoją wytrzymałość na pirackim statku i rollercoasterze. Wycieczka spełniła oczekiwania dzieci, był to czas dobrej zabawy oraz integracji między zespołami klasowymi.

Magdalena Basińska, Piotr Witczak