Laureaci Wojewódzkiego Konkursu „Znani Polacy w świecie”

Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pt. „Konkurs Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej” i po raz trzeci osiągnęli ogromny sukces.  Edycja tegoroczna poświęcona była znanym Polakom w Rumunii. Uczniowie przygotowując prace plastyczne na ten temat, mieli okazję zapoznać się z sylwetkami takich osób jak m.in.  król Jan III Sobieski, król Stefan Batory, poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, tancerz Antoni Romanowski, malarz Tadeusz Ajdukiewicz, kompozytor Theodor Rogalski, genialny wynalazca Tadeusz Rychnowski.

W kategorii klas I-III nie było mocniejszej drużyny w Wielkopolsce, niż zespół z SP nr 3 w Nowym Tomyślu. Świadczą o tym uzyskane lokaty:
I miejsce – Aleksandra Kubicka klasa I c
II miejsce- Laura Knop klasa III c
III miejsce – Marcel Kroma klasa III c
Wyróżnienie- Wiktoria Olech klasa I c
Wyróżnienie- Dawid Kądziela klasa I c
Wyróżnienie- Filip Tomaszewski klasa I c

Laureaci i wyróżnieni otrzymali ciekawe nagrody, dyplomy oraz pisemne podziękowanie za udział i rozpowszechnianie wiedzy o związkach Rumunii z Polską od Ambasadora Rumunii w Rzeczpospolitej Polskiej Pana Theodora Cosmin Onisii. Dodatkowo nasi zwycięzcy zwiedzili stoiska Targów Edukacyjnych w Poznaniu i choć jeszcze nie zapisali się do szkół średnich to zabawa była świetna.

Gratulujemy sukcesu!

Małgorzata Gałązka-Hermanowska, Magdalena Plura