Kumulacja aktywności – ZUMBA!

We wtorek 17 września dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas Ia i Id wzięły udział w zajęciach rozpoczynających cykl pod nazwą „Kumulacja aktywności”. Ideą zajęć jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez ukazywanie korzyści płynących z uprawiania sportów, aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu w ruchu.

Zaproszenie na pierwsze zajęcia przyjęła pani Marita Herla, instruktor zumby, która poprowadziła trening dla dzieci przy muzyce. Okazało się, że wysiłek fizyczny może być przyjemnością i świetną zabawą! Po krótkiej rozgrzewce dzieci rozpoczęły naukę kroków do kilku utworów. Mieliśmy też okazję wspólnie pośpiewać – było naprawdę głośno i radośnie! Sala świetlicowa kipiała energią i pozytywnymi emocjami, a uśmiech nie znikał z twarzy pierwszaków mimo zmęczenia.

Spotkanie zakończyło się relaksacją przy spokojnej muzyce oraz wymianą wrażeń. Był też czas na wspólne zdjęcie. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że zumba to wspaniały sposób na aktywne spędzanie czasu. Z panią Maritą spotkamy się jeszcze nie raz!

Kinga Laskowska-Szofer