Kulturalny piątek w świetlicy

W piątek 18 października, korzystając z pięknej jesiennej aury, Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w różnych aktywnościach poza budynkiem Szkoły. Na początek, spacerowym krokiem udaliśmy się do Biblioteki Publicznej, gdzie odbyła się umówiona wcześniej lekcja biblioteczna. Na miejscu pani Martyna opowiedziała dzieciom o zasadach korzystania z Biblioteki, o tym jak należy dbać o książki oraz o różnych ciekawych tytułach, znajdujących się w dziecięcym księgozbiorze. Był też czas na zadanie wszelkich nurtujących dzieci pytań, po czym Pierwszaki ruszyły do półek, by odszukać najbardziej interesujące je książki. Przeglądaniu i wyszukiwaniu nie było końca!

Okazuje się, że czas wolny spędzony z książką może być naprawdę fascynującą rozrywką. Każdy znalazł coś dla siebie! Dzieci podziwiały też piękny wystrój Biblioteki, w którym odkryły kilka ciekawych zakamarków – kanapę z Kubusiem Puchatkiem, wielką drewnianą skrzynię z aligatorem, czy wygodne dmuchane pufy. Kącik rysunkowy również cieszył się sporym zainteresowaniem. Na zakończenie naszej wizyty dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, po czym pełni wrażeń wyruszyliśmy dalej.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, był Nowotomyski Ośrodek Kultury. Tutaj Świetliki z wielką uwagą obejrzały wystawę malarstwa olejnego, autorstwa Zdzisława Połącarza oraz jego przyjaciół. Udało nam się odnaleźć na obrazach charakterystyczne dla naszego miasta motywy i miejsca. Dzieci chętnie wybierały najpiękniejsze według nich dzieła, o których opowiadaliśmy sobie po powrocie do Szkoły.

Kulturalny piątek zakończył się beztroską zabawą w parku, wśród jesiennych, szeleszczących liści. Był to czas na podziwianie pięknych barw jesieni, która – jak się okazuje – jest ulubioną porą roku wielu z nas. Z uśmiechami na twarzach, radośnie wróciliśmy do Szkoły. To było bardzo udane popołudnie!

Kinga Laskowska-Szofer