KONKURS -TELETURNIEJ

W czwartek 7 kwietnia odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Mitologicznego adresowanego uczniom   klas 4-8. W odróżnieniu od ubiegłego roku mogliśmy przeprowadzić teleturniej oparty na formule programu telewizyjnego ,,Jeden z dziesięciu” w szkolnej sali.

Zmagania konkursowe okazały się prawdziwym popisem wiedzy uczniów, którzy dobrze znają mitologię starożytnej Grecji. W konkursowe szranki stanęło dziesięcioro uczestników – przeważali ósmoklasiści, ale w gronie znawców tematu świetnie odnalazła się także najmłodsza uczestniczka-uczennica klasy piątej.
Głównym celem konkursu było zachęcanie do aktywnego czytelnictwa i popularyzowanie mitów greckich-ważnej części kultury europejskiej.

Wszyscy uczestnicy, co warto podkreślić, samodzielnie przygotowywali się do konkursu poszerzając we własnym zakresie wiedzę na temat mitologii greckiej. Formuła teleturnieju okazała się bardzo emocjonująca – szczególnie w finale, gdzie bezkonkurencyjna okazała się siódmoklasistka Kinga Schulz, która w mistrzowski sposób obroniła tytuł zwyciężczyni poprzedniej edycji. Uczniowie losowo wybierali pytania, a w rundzie drugiej i trzeciej wskazywali odpowiadających. Ostatecznie, laureatami zostało troje uczniów:

I miejsce Kinga Schulz kl.7c
II miejsce Michalina Mnich kl.5c
III miejsce Maksym Jakubowski 8f

Wszystkim uczestnikom niełatwych zmagań konkursowych dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy!

Marzena Dach-Kolanko, Monika Maciołek