Konkurs SKO

W czwartek 28 marca 2019 r. odbył się po raz szósty „Międzyszkolny międzywojewódzki  konkurs symulacji działalności gospodarczej”. Gospodarzem tegorocznych zmagań była Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wlkp. – ubiegłoroczny zwycięzca. W tym roku w konkursie udział wzięło dziewięć drużyn ze szkół: Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp., Kosieczyn, Belęcin, Przyprostynia oraz 4 drużyny z Nowego Tomyśla. W skład drużyny wchodziło czworo uczniów i opiekun. 

Szkołę Podstawowa nr 3 pod opieką Joanny Witczak i Renaty Oględzinskiej reprezentowali następujący uczniowie z klasy 5b Lena Kachlicka, Maja Kukuła, Konrad Dymowłok i Jakub Łuczak, oraz z 7a Matylda Konieczek, Oliwia Murawska, Małgorzata Szałek, Maria Wojtkiewicz.

Konkurs prowadził pomysłodawca i współorganizator Mateusz Paleczny. Ideą konkursu jest zapoznanie dzieci z prowadzeniem działalności gospodarczej i osiągnięcie jak największego zysku. Symulowana działalność gospodarcza polegała na zakupie materiałów: papier biały i kolorowy, nożyczki, linijki, czyli poniesienia kosztów do produkcji określonych elementów origami (kaczki), a następnie wykonaniu produktu i jego sprzedaży na wolnym rynku, po najwyższej cenie i wygenerowanie jak największego zysku dla swojej firmy. Na uczestników konkursu czekały pułapki, gdzie podczas dnia spadały lub wzrastały ceny, czy też powstał pożar. 

Po trudnej i zawziętej walce uplasowaliśmy się na czwartym i szóstym miejscu.

Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. 

Joanna Witczak

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content