Konkurs pięknego czytania

Dnia 12 grudnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pięknego czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa wśród naszych najmłodszych uczniów, bo jak wiadomo „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Najpierw eliminacje  klasowe, w których wyłonieni zostali dwaj reprezentanci danej klasy. Następnie etap szkolny konkursu, który odbył się 29 listopada w bibliotece szkolnej.

Zadanie konkursowe polegało na wylosowaniu fragmentu utworu literackiego, następnie każdy uczestnik miał 4 minuty na zapoznanie się z tekstem. Po tym czasie następowała prezentacja – nasi uczniowie z ogromnym przejęciem i zaangażowanie podeszli do swojego zadania. Dodatkowo punktowana była znajomość literatury dziecięcej – jeśli uczestnik rozpoznał tytuł i autora dostawał dodatkowe punkty.

Ku naszej radości, poziom konkursu był bardzo wysoki, większość dzieci czytała płynnie i w dobrym tempie. O zwycięstwie decydowała, nie sama technika czytania, lecz umiejętność interpretowania czytanego tekstu oraz znajomość literatury dziecięcej. Komisja konkursowa przyznała tytuł Mistrza Pięknego Czytania.

Na poziomie klas drugich otrzymał go:  Gustaw Adamczyk z klasy 2e

Na poziomie klas trzecich: Oliwia Zgrabka z klasy 3b

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, bo przecież są Mistrzami swoich klas. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim wielu wspaniałych przeżyć  za sprawą czytanych książek, bo „kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Dorota Parniewicz, Ewelina Bańkowska, Donata Stachowiak, Joanna Maizenhilder