Konkurs pięknego czytania

Dnia 30 listopada odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania. W konkursie brali udział uczniowie klas II i III. Głównym celem konkursu było podniesienie kompetencji czytelniczych uczniów poprzez kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Czytanie rozwija zamiłowania i zainteresowania, kształtuje postawy i wspiera w wychowywaniu do wartości.

Jest jedną z niezwykle ważnych umiejętności nabywanych przez człowieka w procesie edukacji, umożliwiającą odbiór informacji, których w obecnych czasach jest tak wiele.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przeczytać jak najpiękniej wylosowany fragment tekstu i spróbować ustalić jego tytuł oraz autora. Każda prezentacja podlegała ścisłym kryteriom oceniania. Wpływ na ocenę miała technika czytania – czyli płynność, dykcja i tempo czytania –  oraz środki artystycznego wyrazu – czyli pauzowanie, modulacja głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy, ewentualne gesty, mimika oraz radzenie sobie z tremą.

Uczniowie z ogromną powagą i przejęciem podeszli do zadania. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na wyróżnienie za podjęte zmagania w konkursie. Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy zajęli poszczególne miejsca w kategoriach klas drugich i trzecich:

Klasy II:

1. Oliwia Zgrabka z kl. 2b