Konkurs matematyczny „Młodzi matematycy”

8 maja 2023 r. w klasach 2 i 3 odbył się szkolny konkurs matematyczny „Młodzi matematycy”.  Konkurs miał na celu rozwijanie myślenia, rozwiązywanie problemów, doskonalenie technik rachunkowych, a także wyłonienie młodych talentów matematycznych. W konkursie wzięło udział 20 uczniów, którzy wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zadania o różnym stopniu trudności. Test obejmował rachunki pamięciowe oraz zadania tekstowe, także te nietypowe. Po dokładnym sprawdzeniu zadań, wyłoniono następujących zwycięzców.

W klasach drugich:
I miejsce –  Zofia Piątas kl. 2c
II miejsce – Kornelia Kacperska kl. 2d
III miejsce – Mateusz Tomaszewski kl. 2a

W klasach trzecich:
I miejsce – Zofia Kańduła kl. 3a
II miejsce – Oskar Kaczor kl. 3d
III miejsce – Marcel Bąbliński kl. 3b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach matematycznych.

Żaneta Mazurkiewicz-Kleszcz, Renata Oględzińska, Joanna Witczak