Karnawał we Wroniawach

W styczniu klasy 2c i 2d oraz klasy 3a, 3b, 3c odwiedziły Dom Wczasów Dziecięcych we Wroniawach. Dwudniowy pobyt w zabytkowym pałacu hrabiego Adama Gajewskiego dostarczył grupom z naszej szkoły wiele wrażeń. Najważniejszym wydarzeniem był udział w Pałacowym Balu Karnawałowym.  Jednak to nie jedyna atrakcja związana z pobytem  w pałacu.  Dzieci miały okazję zwiedzić zakamarki pałacu i poznać jego historię. Stanęły oko w oko z Bazyliszkiem, poznały „szyszkę życzeń” i „ławeczkę zakochanych”. Uczestnicy samodzielnie wykonali maski karnawałowe, grali w gry,  spacerowali i bawili się na świeżym powietrzu.  Były także wyzwania związane ze ścieleniem łóżek i sprzątaniem jadalni. To prawdziwy sprawdzian z samodzielności.

Radosny czas karnawału we Wroniawach można zobaczyć na fotografiach.

Polecamy!

Ewelina Bańkowska, Małgorzata Gałązka-Hermanowska, Renata Oględzińska, Małgorzata Poniedziałek, Magdalena Plura