Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020/2021

W POSZUKIWANIU SZCZĘŚCIA! to hasło kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowanej w roku szkolnym 2020/2021 przez szkoły w całej Polsce.  Jej celem było budowanie u uczniów umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, które powodują ryzyko pojawienia się zachowań ryzykownych i autodestrukcyjnych np. sięgania po alkohol, dopalacze czy papierosy. Kampania miała również na celu niwelowanie szkód psychicznych związanych z ograniczeniami nałożonymi w związku z pandemią SARS-CoV-2.

Jedną z ofert kampanii ZTU był konkurs „SZCZĘŚLIWA CHWILA, SZCZĘŚLIWY DZIEŃ, SZCZĘŚLIWE ŻYCIE”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej lub literackiej, która pokaże szczęśliwą chwilę, dzień lub to, jak autor pracy wyobraża sobie szczęśliwe życie.
Wśród osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Szymon Prętki z kl. 2 e, Antonina Czyż, Flawia Kasperska, Martyna Nowak, Sara Przybyła, Agnieszka Witek, Kamil Ring z kl. 7 e.
Wręczenia dyplomów oraz nagród książkowych laureatom konkursu dokonał Dyrektor Szkoły p. Dariusz Stachecki.
Gratulujemy nagrodzonym, a jednocześnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w kampanię. Cieszymy się, że w tak trudnych czasach znaleźliście chęci, aby w niej uczestniczyć.

Marlena Jarczewska