Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018

AUTOPORTRET! Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję – czyli o budowaniu poczucia własnej wartości! –  to hasło tegorocznej Kampanii profilaktyczno-edukacyjnej realizowanej przez szkoły w całej Polsce od 18 lat. Jesteśmy w kampanii od początku! ZTU nie straszy i nie gani, ale uczy młodych ludzi, jak być silniejszymi, szczęśliwszymi i bardziej świadomymi osobami. Jej celem jest: nauka samooceny i  doskonalenie umiejętności pozytywnego myślenia,  wspieranie budowy poczucia własnej wartości i pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży oraz ograniczanie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych.

Oferta Kampanii ZTU obejmowała 2 konkursy: Autoportret – konkurs literacko-plastyczny i Napisz do nas list – konkurs literacki.
Na szczeblu naszej gminy uroczystego podsumowania kampanii i wręczenia nagród wyróżnionym dokonano 4 października 2018r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica: Zuzanna Świątek z klasy IIb, która gratulacje i nagrodę książkową otrzymała z rąk Burmistrza i Pełnomocnika ds. Uzależnień.
Gratulujemy nagrodzonej, jednocześnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję i już zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji kampanii.

Arleta Kucz