Jeszcze będzie przepięknie!

W dniu 8 września Świetliki z grupy pomarańczowej obchodziły Dzień Dobrych Wiadomości. To wyjątkowe święto ustanowione zostało w 2001 roku, a jego głównym celem jest zaangażowanie mediów w kształtowanie pozytywnego obrazu świata i ludzi. Dzień ten ma być przeciwwagą do współczesnych trendów w mediach, które codziennie bombardują opinię publiczną negatywnymi informacjami z kraju i z zagranicy. Kreowana w ten sposób rzeczywistość jawi się jako świat pełen zła, pozbawiony ludzkiej dobroci, wzajemnego szacunku i powodów do radości.

Aby się temu przeciwstawić, Świetliki pokazały, że powodów do radości jest w naszym codziennym życiu mnóstwo, a każde dobre słowo, miła wiadomość czy pozdrowienie, może odmienić zły dzień na lepszy. Na początku zajęć każdy otrzymał pozytywną wiadomość za sprawą Kuriera Dobrych Wiadomości. Przekonaliśmy się, ile dobrych emocji generują niespodziewane komplementy, życzliwe pozdrowienia, czy szczere wyznania. Następnie każdy, na wyciętym uprzednio papierowym liściu napisał, jakie dobre słowa chciałby dziś usłyszeć od najbliższych. W ten sposób powstało Drzewo Dobrych Wiadomości stanowiąc tym samym inspirację i zachętę do obdarowywania innych życzliwością.

Ponieważ dobra wiadomość generuje pozytywne emocje, poświęciliśmy również czas na lekturę książki „Uczucia”, w której wszystkie emocje opisane są w formie krótkich scenek sytuacyjnych z ważnymi wnioskami, dodatkowo ilustrowanych przepięknymi rysunkami.

Nie zabrakło również muzyki, która przecież ma przemożny wpływ na nasze dobre samopoczucie. Przy dźwiękach utworu „Happy” Pharella Williamsa powstał nawet, zupełnie spontanicznie, mini układ taneczny.

Na zakończenie zajęć stworzyliśmy plakat, niosący, zwłaszcza w obecnej sytuacji w kraju i na świecie, pozytywne przeslanie – jeszcze będzie przepięknie! Niech więc każdy z Was poczuje się obdarowany tą dobrą wiadomością i jednocześnie nadzieją na lepsze jutro. Pozdrawiamy!

djembed

 

Kinga Laskowska-Szofer

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content