Jesienne wyzwania

Miesiące jesieni to w klasie 2c czas wielu wyzwań. Uczniowie tej klasy podjęli różnorodne aktywności związane z jesienną przyrodą. Osobiście zebrali wspaniałe jesienne skarby podczas spaceru do parku. Podziwiając piękno drzew uczyli się ich nazw. Efektem wyprawy są prace plastyczne dzieci prezentowane w sali lekcyjnej oraz na korytarzu szkolnym.

Lekcja przyrody na boisku, to następny etap przyrodniczych odkryć. Bardzo miło uczyć się na świeżym powietrzu, wśród drzew, biegających wiewiórek i spadających liści.Nasze boiskowe ławki z powodzeniem zastąpiły ławki szkolne.
Jesień to nie tylko park i drzewa, to także warzywa i owoce. Przyrodnicy z klasy 2c samodzielnie wykonali kukiełki warzyw do inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.  Po kilku próbach „warzywka” wykonały swoje zadanie i wystąpiły w klasowym przedstawieniu kukiełkowym.
Jesień to pracowita pora roku. Wyzwania nie okazały się jednak zbyt trudne, a przyniosły wszystkim dużo zabawy, uśmiechu i zadowolenia z wykonanej pracy.
Brawo klaso 2c!

Małgorzata Gałązka-Hermanowska