Impreza na Orientację

W przepiękną i słoneczną niedzielę, w połowie października uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w XVIX Otwartych Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego w Turystycznych Marszach na Orientację. Impreza przeprowadzona została w Ostrorogu, a na starcie stanęło 75 zespołów.  Trasy liczyły około 2 km, na których uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć punkty kontrolne. Jak się okazało trasy były dość trudne i ponad 30 zespołów nie poradziło sobie z ich przebyciem.

W najmłodszej kat. TD, w której wystartowało 26 zespołów najlepsi okazali się zawodnicy ze szkoły w Szamotułach. Natomiast trzecie miejsce należało już do nas. Nasze najmłodsze zawodniczki z klasy Ve: Julia Gawron, Nicole Protas i Karolina Olczyk pokonały całą trasę i znalazły tyle punktów kontrolnych, że uplasowały się na trzeciej pozycji. Warto dodać, że był to ich pierwszy udział w imprezie na orientację.
Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy kolejnych sukcesów!
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego były ostatnią z imprez w ramach tegorocznej edycji Współzawodnictwa Sportowo- Turystycznego Gmin Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty.
Klasyfikacja Gmin zaliczana do Współzawodnictwa Sportowo Turystycznego Gmin Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty Szamotulskiego (suma wyników trzech najlepszych drużyn z danej gminy, w tym jeden wynik z sąsiedniej kategorii – 2 z TD +1 z TM, lub 2 z TM + 1 z TD):