II miejsce „ Trójki” na Spartakiadzie klas I-III

W czwartek, 6 czerwca odbyła się Spartakiada klas 1-3 zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.
W zmaganiach  udział wzięło 120 uczniów z 10 szkół z Gminy Nowy Tomyśl. Turniej został otwarty przez pana burmistrza Marcina Brambora.

Zawody odbyły się w formie wyścigów rzędów. Uczestnicy musieli wykazać się prawdziwą sprawnością fizyczną, zręcznością i szybkością, biorąc udział w konkurencjach takich jak wyścig w workach, slalom z piłką czy bieg z piłeczką ping-pongową trzymaną na łyżce. Po skończonej rywalizacji sędziowie podliczyli wyniki. Uczniowie z naszej szkoły wpadli w ogromną radość gdy ogłoszono, że zajęliśmy II miejsce.

Miejsca medalowe zajęły:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu
3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu

Dyplomy, medale i puchary dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników wręczyli Dyrektor OSiR oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych oraz Radny Rady Miejskiej Adam Polański.

„Trójkę” reprezentowali: Zuzanna Jakubowska, Agata Heinrich, Antoni Pieprzyk, Marcela Bartkowiak, Marcel Bimbkiewicz, Franciszek Ciesielski, Klara Dorocinkowska, Alexander Gruszkiewicz, Tomasz Kijewski, Leon Kujawa, Lena Raczkowiak, Pola Szułczyńska.

Gratulacje dla tych młodych sportowców!

Joanna Maizenhilder