Grupa Szołderki z wizytą w Zbąszyniu

Dzięki zaproszeniu Pani Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej  I stopnia w Zbąszyniu grupa Szołderki wystąpiła dnia 08.01.2018 r. w koncercie jasełkowym w pięknej sali koncertowej. Wraz z grupą rytmiczną prowadzoną przez Panią Lidię Dudę oraz chórem szkolnym dyrygowanym przez Panią Hannę Malicką młodzież przeniosła publiczność w radosny nastrój. Grupę Szołderki tworzą uczniowie z trzech pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu, która przygotowywała się do występów i rozpoczęła przygodę z tańcem w grupie od listopada zeszłego roku.

Z klasy Ia wystąpiły:  Michalina Ramicka, Patrycja Błażejczyk, Wanesa Konieczna. Z klasy Ib:  Joanna Kałek, Zuzanna Świątek, Alicja Napierała, Malwina Kania, Natalia Łangowicz, Zuzanna Mastalerz oraz Jakub Wachoński. Z klasy Ic: Martyna Lewandowska i Zosia Skałecka. Grupa w dwóch świąteczno- noworocznych  odsłonach zaprezentowała swoje umiejętności taneczno- aktorskie.  Gościnnie wystąpiły również dziewczynki z Grupy Olis z Nowej Wsi Zbąskiej: Zuzanna Kromska i Amelia Ognista. Wszyscy artyści otrzymali gromkie brawa. Dziękuję rodzicom za dowóz dzieci. Szczególne podziękowania składam mamie uczennicy klasy Ib Pani Aleksandrze Kałek za pomysłowe spódniczki oraz uczennicy klasy gimnazjalnej 3c- Oldze Budzie za pomoc w występach.
Kolejne występy grupy odbędą się w najbliższą niedzielę 14 stycznia o godzinie 16.00 w  Zbąszyńskim Ośrodku Kultury  i 29 stycznia o godz. 17 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy.

Instruktorka Szołderek Izabela Olszewska