Gimnazjaliści aktywnie i twórczo na „Majówce z Książką”

Od ponad ośmiu lat młodzież gimnazjalna z naszej szkoły bierze czynny udział w plenerowej imprezie pt. „ Majówka z książką” organizowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu.

Wydarzenie to ma na celu PROMOCJĘ CZYTELNICTWA na terenie naszego powiatu. Z tej okazji uczniowie przygotowują warsztaty plastyczne. W ramach projektu edukacyjnego zajmują się realizacją warsztatów, począwszy od pomysłu zgodnego z ustaloną tematyką, poprzez opracowanie planu przebiegu warsztatów dla najmłodszych uczestników. Gimnazjaliści sami dla siebie ustalają szczegółowy zakres działań i obowiązków. Najpierw dzielą się na podzespoły, które w początkowej fazie przeprowadzają dyskusję na zasadzie burzy mózgu, następnie spośród zapisanych pomysłów, wspólnie selekcjonują i wybierają te, które będą realizowane. Ustalają zakres odpowiedzialności poszczególnych członków zespołów tj. przygotowanie plakatów informacyjnych do każdego stanowiska; opracowanie listy potrzebnych materiałów i narzędzi; zakres czynności techniczno-porządkowych, harmonogram przebiegu zajęć; przygotowanie kostiumów bądź elementów charakteryzacji osób animujących pracę z dziećmi. Tak przygotowany projekt jest wcielany w życie. Stoiska z atrakcjami plastycznymi zawsze cieszą się popularnością i dużym entuzjazmem wśród uczestników, którymi są dzieci z nowotomyskich przedszkoli. I choć warsztaty trwają parę dobrych godzin, uczniowie są zaskoczeni, kiedy okazuje się, że to już koniec. Wówczas zawsze słyszę pozytywne opinie i deklaracje wzięcia udziału w kolejnych tego typu akcjach.

Za fantastyczne przygotowanie i postawę kreatywnego zaangażowania podczas tegorocznych warsztatów – dziękuję  i gratuluję uczniom z klasy 2h i 2d.

djembed

Aleksandra Antoniewicz – Kaszczyńska