Gelli printing od podszewki

W poniedziałek 10 czerwca odbyły się warsztaty dla chętnych nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy, które poprowadziła p. Kinga Laskowska-Szofer. Z zaproszenia do wspólnych warsztatów skorzystało kilka osób, które zapoznały się ze specyfiką monotypii jako techniki graficznej oraz jej narzędziami i sposobami wykorzystania.

Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczestniczki zajęć miały okazję przećwiczyć kilka możliwości zastosowania podkładek żelowych w pracach, których wykonanie będą mogły zaproponować grupie dzieci z okazji obchodów wybranych świąt i wydarzeń oraz realizacji różnych zajęć tematycznych.

Najciekawszym punktem warsztatów okazał się transfer zdjęć i ilustracji, które w akrylowym wydaniu zyskały zupełnie nową jakość. Jest to ciekawy sposób na wykonanie np. klasowego fotoalbumu lub kroniki.

Możliwości wykorzystania techniki gelli printing jest nieskończenie wiele – od ręcznie wykonanych kartek świątecznych, torebek  prezentowych, przez samodzielnie zaprojektowany papier do scrapbookingu, kolorowe zakładki do książek, zaproszenia, rodzinne fotografie w nowoczesnej odsłonie i wreszcie  oryginalne prace plastyczne, w których ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Dziękuję za udział w warsztatach, sympatyczną atmosferę i zaangażowanie 😊

Kinga Laskowska-Szofer