Finaliści IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego

We wtorek 6 marca br. w Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbył się II etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Gimnazjalny Talent Ortograficzny”. Tym razem uczniowie zmagali się z testem komputerowym opracowanym na Szkolnej Platformie Edukacyjnej Librus.

Do komputerów zasiadło 64 trzecioklasistów z gimnazjów w Borui Kościelnej, Bukowcu, Chrośnicy, Lwówku, Michorzewie, Nowym Tomyślu, Opalenicy i Wąsowie, którzy najlepiej napisali pisemny test ortograficzny. Wyniki obu etapów wyłoniły 20 uczniów, którzy wezmą udział w finale konkursu. Sprawdzą się oni w dyktandzie, które odbędzie się w poniedziałek 26 marca o godz. 9.00 w naszej szkole. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

W finale IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego wezmą udział następujący uczniowie:

• z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej

Haraszczak Dobrosława

• z Gimnazjum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrośnicy

Stachowiak Dawid

• z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Lwówku

Tobiński Tymoteusz

• z Gimnazjum przy Zespole Szkoła Podstawowa – Przedszkole w Michorzewie

Grześkowiak Michalina

Hupało Nikodem

Kaczmarek Martyna

Utmańczyk Aleksandra