Eric Carle i jego twórczość – projekt plastyczny

Trzy lata temu, w wieku 92 lat zmarł jeden z najbardziej znanych, cenionych i lubianych autorów książek dla dzieci – Eric Carle. Był jednocześnie, ze względu na wypracowany przez siebie styl pracy, bardzo rozpoznawalnym ilustratorem, który wykreowane przez siebie postacie „ożywiał” za sprawą techniki kolażu i stosowania intensywnych, jaskrawych barw.

Eric Carle napisał i zilustrował ponad 70 książek dla dzieci, przetłumaczonych na 30 języków. Za dokonania artystyczne został uhonorowany wieloma nagrodami oraz tytułami honorowymi.

Maj i czerwiec to miesiące, podczas których w wielu ośrodkach artystycznych na całym świecie podejmowane są różne akcje i realizowane projekty, upamiętniające twórczość wybitnego ilustratora. Nasza szkoła dołączyła do tych działań po raz drugi, dokumentując efekty pracy w mediach społecznościowych, zrzeszających twórców z różnych stron świata.

Uczniowie z klas 4-7 wykonali piękne prace ukazujące bohaterów opowiadań Erica Carle, stosując różnorodne techniki plastyczne. Powstały między innymi ilustracje wykonane kredkami i pastelami, malowane na płótnie lub desce, jak również formy przestrzenne. W realizację projektu włączyli się również uczestnicy kółka „Sztuka dla Dzieci”.

Wszystkie prace projektowe można obejrzeć na łączniku pierwszego piętra. Serdecznie dziękuję uczestnikom za zaangażowanie oraz wspólne stworzenie barwnej galerii.

Kinga Laskowska-Szofer